w kategorii Ogólne

Rozpoczęcie jakiejkolwiek nowej aktywności, w każdym wieku może być bardzo zniechęcające.

Golf, z jego zasadami, zwyczajami i etykietą może wydawać się na początku szczególnie przerażający i trudny. Nie pomaga nam gdy widzimy wielkich mistrzów jak Tiger Woods mówiących, że i oni nadal uważają golf za bardzo trudną dyscyplinę sportu. Ale z odrobiną wsparcia, ciężką pracą i odrobiną cierpliwości, odkryjecie, że gra w golfa stanie się WASZĄ grą. Nowe słowa z czasem staną się wam znajome, i to, co wyglądało na górę nie do zdobycia, stanie się wspaniałą i inspirującą, ale czasami ciężką wspinaczką.

Normalny, towarzyski i interesujący Golf jest dla każdego. Nie musicie mieć 2.30 m wzrostu, 150 kg czystych mięśni, czy w wieku lat 12 kończyć karierę turniejową. Jest to gra, sport oraz styl życia.

Pomyślcie o Golfie jak o wyścigu Formuły 1.

Pole, na którym gracie jest jak tor Formuły 1. Jak każdy tor, każde pole golfowe jest inne. Są bardzo ciężkie, krótkie, piękne pola. Niektóre są szczególnie drogie, niektóre tanie, na niektórych polach mogą grać wszyscy, niektóre pozwalają tylko członkom klubu i ich gościom na grę.

Aby grać w golfa na większości pól na świecie będziesz potrzebować prawa jazdy. W Polsce jest to Zielona Karta. Ta Zielona Karta jest pierwszym celem na drodze w nauce golfa. Pokazuje, że jako początkujący golfiści, znacie zasady gry i wiecie, w jaki sposób zachowywać się na polu.

No więc, skoro pole golfowe jest waszym torem, swing golfowy jest waszym samochodem. Niektóre samochody są szybkie, niektóre są niezawodne i zachowują się tak samo każdego dnia, niektóre lepiej radzą sobie w zakrętach, a niektóre jeżdżą tylko w idealnych warunkach.

Tak samo jest z waszym swingiem golfowym. Niektórzy golfiści mogą uderzyć piłkę 250 metrów, bez żadnego problemu, a innym szczególnie dobrze udają się krótkie uderzenia, niektórzy natomiast grają świetnie na treningu a załamują się na turniejach.

Dodawanie części, które dobrze działają w niektórych samochodach, niekoniecznie będą pasować w waszym samochodzie. Jedną z najważniejszych rzeczy jest upewnienie się, że wszystkie części pasują do waszego swingu. Staje się to ciężkie kiedy zacznie się majsterkować przy technice. Odkrywasz nowe rzeczy, metody, ruchy i wszystko staje się bardzo interesujące kiedy dodajecie je do waszego samochodu. Pamiętajcie, że wszystkie części muszą należeć do tych samych puzzli, jeżeli chcecie je ułożyć.

Mieliśmy już tor i samochód, teraz musimy dodać kompetentnego kierowcę za kierownicę. W golfie tym kierowcą jesteście Wy. To mentalna część gry. Najszybszy samochód nie wygra żadnych wyścigów, jeżeli kierowca nie będzie czuć się w nim komfortowo, nie będzie w stanie wydobyć maksimum z samochodu a ten się rozbije, jeżeli kierowca będzie myśleć, że pojedzie szybciej, skręci lub zahamuje lepiej niż tak naprawdę potrafi to zrobić.

W Przytok Golf & Resort dostaniecie najlepszych mechaników.

Trenerzy (Pros) pomogą wam grać lepiej, konsekwentniej i wydobędą z was cały golfowy potencjał. Będziecie z niecierpliwością oczekiwać wszystkich nowych wyzwań w waszej golfowej karierze i zyskacie pewność, że ciężko pracując staniecie się świetnymi golfistami.